Kreatinin Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir

Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu
13 Eylül 2017
İbrahim Saraçoğlu Kreatin Kürü
29 Eylül 2017

Kreatinin Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir

Uzman Desteği Alın

Kreatinin Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir

Kreatinin yüksekliği nasıl tedavi edilir, kreatinin yüksekliğinde neler yenmeli, kreatinin kaç olursa diyalize gidilir. Kreatinin yüksekliği hakkında.

Kreatinin yüksekliği nasıl tedavi edilir sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Kreatinin yüksekliği nasıl tedavi edilir sorusuna cavabı makalenin devamında bulabilirsiniz. Kreatinin yüksekliği nasıl tedavi edilir sorusunun detaylı cevabı için bize ulaşabilirsiniz.

Kreatinin Nedir

Kreatinin, kas metabolizmasının önemli bir son ürünüdür ve böbreklerden idrar ile tümüyle ve değişmeden atılır. Böbrek fonksiyonları bozulmuşsa bu atılım yavaşlar ve kanda kreatinin yükselir. Böbrek yetmezliğinin değerlendirilmesinde en güvenilir test metodu olmakla birlikte, böbrek hasarının derecesini tayinde yetersiz kalmaktadır.

Kaslardan kaynaklandığı için vücut kas kitlesi miktarından etkilenebilmektedir. Bu nedenle yaşlı ve zayıf bir kadında böbrek yetmezliği varlığına rağmen kreatinin düzeyleri normal bulunabilir. Uzun süren açlıkta, romatoid artritte, kas hastalıklarında, hormonal bozukluklarda, enfeksiyon, yanık ve kemik kırılmalarında da kreatinin düzeyleri yükselebilmektedir.

Kreatinin düzeyi özellikle yüksek tansiyon, şeker hastalığı gibi böbrek hasarına yol açabilen hastalığı olan hastalar için iyi bir tarama testidir.

Kreatinin düzeyinin normalden düşük çıkmasının hiç bir klinik önemi yoktur.

Kreatinin Yüksekliği İçin Faydalı Bitkiler

Isırgan Otu

Böbrekleri temizler ve karaciğerin yenilenmesinde fayda sağlar. (kaynak : isirganotu gen tr)

Kiraz Sapı

Böbreklere faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Kanı temizler. (kaynak : medikalakademi com tr)

Mısır Püskülü

Toksin ve vücutta ki fazla suyu atıcı etkisi vardır. (kaynak : organikgunler com)

Kırkkilit

Böbrekler için oldukça faydalı bir bitkidir.
İdrar yolu hastalıklarına fayda sağlar. İdrar yolu enfeksiyonu yani sistit rahatsızlığı için oldukça faydalıdır. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Propolis

Özellikle düzenli ilaç kullanan kişilerde karaciğerin toksisitesini azaltan önemli bir etkiye sahip olan propolis. Karaciğer enzimleri olan AST ve ALT çalışmasını sağlıyor. Ayrıca propolis karaciğerde toplam protein ve gamma globulinlerin artmasını sağlayarak karaciğeri koruyucu etki yaratıyor. Propolis karaciğer hücrelerinde protein sentezini arttırıp. Hücrelerdeki glutatyon içeriğini düzenleyerek karaciğerdeki doku hasarınında giderilmesini önleyen bir role sahiptir. (kaynak : star com tr)

Çörekotu

İçeriğindeki timokuinon, aynı zamanda enflamasyonda rol oynayan bir çok enzimi engelleyen. Bağışıklık hücrelerinin histamin salgılamasını baskılayan anti-enflamatuar bir ajandır. (kaynak : beslenmedestegi com)

Reishi Mantarı

Böbrekler sodyum, potasyum gibi kimyasalların vücuttaki dengesini sağlar; kanı süzer ve sabit asiditede (PH) kalmasını sağlar. Kırmızı Reishi böbreğin bu düzenleyici fonksiyonlarında yardımcıdır. Ayrıca, bünyesinde bulunan Adenosin maddesi sayesinde kandaki kötü kolesterol tabir edilen LDL kolesterolü ve Trigliseridi düşürür. İyi kolesterol olarak tabir edilen HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korunmak içinde faydalıdır. (kaynak : reishisaglikhealth wordpress com)

İbrahim SARAÇOĞLU Kreatinin için Biberiye Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kreatinin yüksekliği için biberiye kürünü tavsiye etmektedir. Biberiye kürü şu şekilde yapılmaktadır.

1 bardak klorsuz suya bir tutam biberiye otu eklenir 5-6 dakika boyunca kaynatılır. Elde edilen sabah ve akşam 1 er kere yemeklerden 1 saat sonra tüketilir. 21 gün boyunca bu şekilde uygulanır. Daha sonra 3 gün araverilir ve 21 gün daha devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kreatinin yüksekliği için tavsiyeleri bu şekildedir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.