Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Kreatinin Yüksekliği Bitkisel Tedavi
10 Ağustos 2017
Kreatinin Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir
13 Eylül 2017

Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu kreatin, kreatin yüksekliği hakkında tüm sorular. Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri.

Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu tavsiyleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Kreatini Düşüren Bitkiler İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri makalenin devamında yer almaktadır.

Kreatinin Nedir

Kreatinin, kas metabolizmasının önemli bir son ürünüdür ve böbreklerden idrar ile tümüyle ve değişmeden atılır. Böbrek fonksiyonları bozulmuşsa bu atılım yavaşlar ve kanda kreatinin yükselir. Böbrek yetmezliğinin değerlendirilmesinde en güvenilir test metodu olmakla birlikte, böbrek hasarının derecesini tayinde yetersiz kalmaktadır.

Kaslardan kaynaklandığı için vücut kas kitlesi miktarından etkilenebilmektedir. Bu nedenle yaşlı ve zayıf bir kadında böbrek yetmezliği varlığına rağmen kreatinin düzeyleri normal bulunabilir. Uzun süren açlıkta, romatoid artritte, kas hastalıklarında, hormonal bozukluklarda, enfeksiyon, yanık ve kemik kırılmalarında da kreatinin düzeyleri yükselebilmektedir.

Kreatinin düzeyi özellikle yüksek tansiyon, şeker hastalığı gibi böbrek hasarına yol açabilen hastalığı olan hastalar için iyi bir tarama testidir.

Kreatinin düzeyinin normalden düşük çıkmasının hiç bir klinik önemi yoktur.

Kreatinin Yüksekliği Belirtileri

Aşırı yüksek kreatinin değerlerine sahip, birçok kişi daha önce herhangi bir belirtiyle karşılaşmadığını belirtmektedir. Ama şu belirtiler bazı insanlarda görülebilir.

Nefes darlığı.
Güçsüzlük, yorgunluk.
Vücudun susuz kalması.
Nefes darlığı.
Mental bulanıklık.

Kreatinin Yüksekliği Nedenleri

Bazı ilaçlar, çok fazla et yemek ve ağırlık antrenmanları aracılığı ile kas yapmak kreatinin yüksekliğine neden olsa da, bir soruna işaret etmez.
Ama şu durumlar ciddiye alınmalıdır.

Böbrek hasarı, böbrek yetmezliği, böbrek enfeksiyonu, böbreklere kan akışının azalması.
İdrar yolunun tıkanması.
Vücudun susuz kalması.
Kas hastalıkları. (rabdomiyoliz gibi)
Hamilelik sırasındaki problemler. (eklampsi veya preeklampsi)

İbrahim SARAÇOĞLU Kreatinin Biberiye Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kreatinin yüksekliği için biberiye kürünü tavsiye etmektedir. Biberiye kürü şu şekilde yapılmaktadır.

1 bardak klorsuz suya bir tutam biberiye otu eklenir 5-6 dakika boyunca kaynatılır. Elde edilen sabah ve akşam 1 er kere yemeklerden 1 saat sonra tüketilir. 21 gün boyunca bu şekilde uygulanır. Daha sonra 3 gün araverilir ve 21 gün daha devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kreatinin yüksekliği için tavsiyeleri bu şekildedir.

Bizim Kreatin İçin Faydalı Bitkiler

Isırgan Otu : Böbrekleri temizler ve karaciğerin yenilenmesinde fayda sağlar. (kaynak : isirganotu gen tr)

Kırkkilit : Böbrekler için oldukça faydalı bir bitkidir.
İdrar yolu hastalıklarına fayda sağlar. İdrar yolu enfeksiyonu yani sistit rahatsızlığı için oldukça faydalıdır. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Kiraz Sapı : Böbreklere faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Kanı temizler. (kaynak : medikalakademi com tr)

Çörekotu : İçeriğindeki timokuinon, aynı zamanda enflamasyonda rol oynayan bir çok enzimi engelleyen. Bağışıklık hücrelerinin histamin salgılamasını baskılayan anti-enflamatuar bir ajandır. (kaynak : beslenmedestegi com)

Mısır Püskülü : Toksin ve vücutta ki fazla suyu atıcı etkisi vardır. (kaynak : organikgunler com)

Reishi Mantarı : Böbrekler sodyum, potasyum gibi kimyasalların vücuttaki dengesini sağlar; kanı süzer ve sabit asiditede (PH) kalmasını sağlar. Kırmızı Reishi böbreğin bu düzenleyici fonksiyonlarında yardımcıdır. Ayrıca, bünyesinde bulunan Adenosin maddesi sayesinde kandaki kötü kolesterol tabir edilen LDL kolesterolü ve Trigliseridi düşürür. İyi kolesterol olarak tabir edilen HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korunmak içinde faydalıdır. (kaynak : reishisaglikhealth wordpress com)

Propolis : Özellikle düzenli ilaç kullanan kişilerde karaciğerin toksisitesini azaltan önemli bir etkiye sahip olan propolis. Karaciğer enzimleri olan AST ve ALT çalışmasını sağlıyor. Ayrıca propolis karaciğerde toplam protein ve gamma globulinlerin artmasını sağlayarak karaciğeri koruyucu etki yaratıyor. Propolis karaciğer hücrelerinde protein sentezini arttırıp. Hücrelerdeki glutatyon içeriğini düzenleyerek karaciğerdeki doku hasarınında giderilmesini önleyen bir role sahiptir. (kaynak : star com tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.